Teisingas media bibliotekų sutvarkymas

TinyMediaManager

Nėra nieko baisiau, kaip netvarkingos filmų, serialų ir muzikos bibliotekos. Bet ne bėda, aprašysiu kaip teisingai jas susitvarkyti.

Dažnai nutinka taip, kad namų bibliotekoje esamus failus pavadiname bet kaip, sumetame bet kur ir programos, tokios kaip KODI nesugeba gražiai jų susiorganizuoti, nesurenka informacijos apie filmus, muziką ir serialus. Ką daryti, kad viskas būtų gerai? Atsakymas labai paprastas – susitvarkyti

Bibliotekų struktūra

Iš karto susitarkime, kad sąvoka “teisingas” gali būti kiek abstrakti, kažkam toks failų sutvarkymas gal pasirodys visiška nesąmonė, bet pas mane viskas būtent taip ir man viskas teisingai veikia.

Viskas prasideda nuo to, kad diske informacija turėtų būti tvarkingai sudėliota. Sutvarkytą biblioteką bus galima pajungti prie KODI sinchronizavimo, apie tai rašiau: KODI sync – naudojame vieną duomenų bazę.

Tai kokia ta failų hierarchija? Tarkime pas mane yra taip:

Filmai (bendras aplankas)-
  --Filmo pavadinimas (metai)
    --Filmas.mkv
    --Filmo informacija.nfo
    --Filmo paveikslėliai ir kita informacija
Serialai
  --Sezono pavadinimas (metai)
    --Sezonas1
      --Serija_1
      --Serija_2
      --Kita su serialu/sezonu susijusi informacija
Muzika
  --Atlikėjas
    --Albumo pavadinimas
    --Dainos
Nuotraukos
  --Metai
    --Mėnuo
      --Mėnesio diena 1
        --nuotraukos

Kaip matome viskas tvarkingai sudėliota. Žinoma rankų darbo čia įdėta nėra daug, nes turinio organizavimu užsiima atitinkamos programos. Apie pastarąsias toliau ir suskis kalba.

Foto organizavimas

Naudoju standartinį į Ubuntu distributyvą įeinantį Shotwell įrankį. Paprasta programa, greitai, funkcionalumo pilnai pakanka. Gražiai sutvarko nuotraukų bibliotekas, iš bėdos galima pastarąsias šiek tiek padailinti, sudėti tagus. Su ta pačia programa importuoju ir nuotraukas iš fotoaparato. Žodžiu daugiau čia kažko parašyti ir neišeis, tiesiog reikia imti ir naudoti.

Shotwell
Programa nuotraukų administravimui.

Muzikos sutvarkymas

Muzikai tvarkyti naudoju MediaElch programą. Taip pat su ja galima susitvarkyti koncertus, filmus ir serialus. Man tik vienas mažmožis nepatiko, kas liečia filmų ir serialų organizavimą, tai, kad ši programa nemoka teisingai padaryti clear-logo, atrodytų menkniekis, bet yra kaip yra. Jei nekreipti į tai dėmesio, tai šio “kombaino” pilnai pakaktų. Į smulkmenas dabar nesigilinsiu ir neaprašinėsiu kaip su ja dirbti, apie tai bus vėlesniuose straipsneliuose.

MediaElch
Programa skirta muzikos, koncertų, filmų bei serialų bibliotekų administravimui.

Filmų ir serialų sutvarkymas

Kaip jau spėjau užsiminti, MediaElch puiki programa, bet man iki pilnos laimės šiek tiek pritrūko funkcionalumo. Todėl pasibandžiau dar vieną rekomenduojamą programą Tiny Media Manager. Parašyta Java kalba, todėl pasileidžia bet kurioje platformoje. Jei anksčiau minėta programa atrodė super, tai Tiny Media Manager funkcionalumas nustebino. Nebuvo pakankamai laiko pilnai visko ištestuoti, bet tiek, kiek “pažaidžiau” buvo per akis. Apie šitą programą taip pat bus straipsniukas, gal net ne vienas.

TinyMediaManager
Puiki programas filmų, filmų kolekcijų ir serialų administravimui.

Taip suformuotos bibliotekos gerai ir tuo, kad vėliau informaciją KODI gali nuskaityti ir tvarkingai susidėti net ir be interneto, nes visa reikiama informacija guli vietiniame diske (saugykloje).

KODI sync – naudojame vieną duomenų bazę

Kodi Sync

Kaip pasidaryti KODI-SYNC, centrinę duomenų bazę, kuria naudotųsi keletas KODI klientų? Tai nėra sudėtinga, užtruksime tik 10 min. Važiuojam!

Kam to reikia? Viskas labai paprasta: įsivaizduokite situaciją, jūs ramiai žiūrite filmą ar klausotės muzikos, tada įsiveržia pikta žmona ir nuveja jus lauk nuo ekrano, nes reikia eilinę muilo operą pavėpsoti. O jūs ramiai pakylate nuo sopkutės, švelniai pabučiuojate žmoną į žanduką, nueinate į kitą kambarį ir pasileidę KODI mėgaujatės turiniu nuo ten, kur ir baigėte. Kietai? OK. Imamės darbo.

Visam šitam reikalui reikia turėti bent du KODI klientus ir namų serveriuką su Linux sistema. Apie tai, kodėl gerai namų serveris rašiau straipsnelyje Namų serveris. Kodėl verta jį turėti? Kas myli savo duomenis ir mėgsta patogiai pasiekti iš bet kurio pasaulio taško tikrai namie turės NAS, o jei pastarasis savo rankomis surinktas, tai dar geriau. Taigi imamės darbo. Kaip ir visada teks prisijungti prie komandinės eilutės ir suvedinėti komandas. Linux’e be šito vargu ar išsiverstume.

Kodi Sync
Duomenų bazės sinchronizavimas tarp KODI klientų.

DĖMESIO

Kad viskas teisingai veiktų privalu, kad visi KODI klientai naudotųsi ta pačia media biblioteka. Kitaip tariant filmai, muzika turi būti namų serveryje.

MySQL duomenų bazės diegimas ir paruošimas

Jei duomenų bazė dar nesudiegta, pats laikas tai padaryti. Vedame komandą:

sudo apt install mariadb-server

Su mėgstamu redaktoriumi, aš naudoju nano, atsidarome konfigūracinį failą /etc/mysql/mysql.conf.d/mysqld.cnf Susirandame eilutę bind-address = 127.0.0.1 ir pakeičiame į bind-address = serverioIP (pvz. bind-address = 192.168.1.111). Spaudžiame CTRL + O (išsaugome) ir CTRL + X (išeiname iš redaktoriaus) Perkrauname mysql servisą:

sudo service mysql restart

Dabar paruoškime duomenų bazę KODI klientų prijungimui. Vedame komandą:

mysql -u root -p

Ir suvedame šitaip (įvedus eilutę paspaudžiame ENTER):

CREATE USER 'kodi' IDENTIFIED BY 'kodi';
GRANT ALL ON . TO 'kodi';
flush privileges;

Uždarome redaktorių \q ir ties čia su duomenų baze reikalai baigti. Sekantis etapas KODI klientų prijungimas. Jei trūksta išsamumo galite paskaityti oficialioje KODI wiki.

KODI prijungimas prie bendros duomenų bazės

Pusė darbo jau nudirbta, belieka prijungti KODI klientus prie sukurtos duomenų bazės. Čia mums reikės pasirašyti advancedsetting.xml. Kadangi naudoju CoreELEC sistemą, tai toliau aprašomi veiksmai bus pagal ją.

Prisijungiam prie CoreELEC, gauname komandinę eilutę ir vedame:

nano .kodi/userdata/advancedsettings.xml

Patalpiname štai tokį turinį, kur <host>***.***.***.***</host> vietoje žvaigždučių įrašome mūsų serverio IP. Tarkime mūsų atveju tai 192.168.1.111

<advancedsettings>
  <videodatabase>
    <type>mysql</type>
    <host>***.***.***.***</host>
    <port>3306</port>
    <user>kodi</user>
    <pass>kodi</pass>
  </videodatabase> 
  <musicdatabase>
    <type>mysql</type>
    <host>***.***.***.***</host>
    <port>3306</port>
    <user>kodi</user>
    <pass>kodi</pass>
  </musicdatabase>
  <videolibrary>
    <importwatchedstate>true</importwatchedstate>
    <importresumepoint>true</importresumepoint>
  </videolibrary>
</advancedsettings>

Spaudžiame CTRL + O (išsaugome) ir CTRL + X (išeiname iš redaktoriaus) ir perkrauname KODI klientą. Ta patį pakartojame ir kituose KODI klientuose. Dabar belieka viename kliente per naujo nuskenuoti filmų ar muzikos bibliotekas ir visas turinys automatiškai atsiras kituose įrenginiuose.

Na ir viskas, tiek to vargo. Dabar bet kuriame namų įrenginyje, kuriame yra KODI bibliotekos bus sinchronizuotos tarpusavyje.