Apie X96 Air ir mini palyginimas su Khadas VIM3L

Paėmiau iš GearBest šitą X96 Air dėžutę ir kažkiek pamaigiau. Susikaupė minčių, todėl pabandysiu trumpai aprašyti kaip matau ją savo akimis.

Šiame pranešime nebus įmantrių testų, nes pastaruoju metu išsikėlęs gyventi atokiau nuo civilizacijos, tad nelabai turiu kaip padaryti gilesnių testų. Tačiau bandysiu viską aprašyti grynai iš vartotojo pusės, kaip tai suprantu.

X96 Air – nedidelis, bet pakankamai galingas.

X96 Air specifikacijos:

  • CPU: Amlogic S905X3 64-bit keturių branduolių ARM® Cortex ™ A55
  • GPU: G31 ™ MP2
  • Android 9.0 OS
  • RAM 4GB / 32GB
  • Palaiko HD: 8K at 24fps, 4K at 60fps, UHD, HDR+, Airplay, Miracast
  • Palaiko HD 2.1, USB3.0, USB2.0
  • 4GB RAM + 32GB ROM ir 4GB RAM + 64GB ROM palaiko 2.4G + 5.8GHz Dual WiFi, Bluetooth 4.1
  • Palaiko firmware online atnaujinimą

Komplektacija

Dėžutėje rasime patį TVBOX, maitinimo šaltinį, trumpą vartotojo vadovą (pastarasis iš ties labai trumpas), HDMI kabelį ir distancinį pultą. Viskas tvarkingai supakuota.

Išvaizda

Korpusas plastikinis, bet neatrodo pigiai, nesijaučia to skurdumo, kai plastikas tarsi apsitrynęs ar, rodos, tuoj suskils. Priekyje yra laikrodukas. Gale yra maitinimo lizdas, optinis išėjimas, HDMI, LAN, AV ir USB lizdai. Šone – 2 USB iš kurių vienas USB 3.0 bei µSD lizdai.

Gale rasime POWER, SPDIF, HDMI, LAN, AV ir USB jungtis.

Android 9 darbas

Dėžutę valdo Android 9 OS. Ties čia kiek daugiau parašysiu. Kas liečia patį OS veikimą, tai čia stipriai prikibti negalėčiau, vartosi visai padoriai, nesijaučia “lag’o”. Bet dėl pačio valdymo valdymo su distanciniu pultu, tai galima būtų ištisą romaną kurti. Na gerai, nėra taip tragiška, bet valdymas tikrai nepatogus. Pastoviai groti su mygtukais, nes čia, žiūrėk, reikia kad valdytųsi su rodyklėmis, o čia jau reikia pelės funkcijos. Tas kažkiek nervina. O ilgiau panaudojus net pradeda erzinti. Kiek pavargus spjoviau į Android ir sudiegiau CoreELEC, bet apie tai kiek žemiau.

Įdiegtos bei papildomos programos

Ypatingų programų kaip ir nėra. Radau KD player, čia gi tas pats gerai pažįstamas KODI, yra Netflix, kurį paleidus maloniai paprašo atnaujinti (galima ir nenaujinti), bet Google Play parduotuvėje juodu ant balto parašo, kad device not supported, dar ten kažkoks Player yra, na kaip ir viskas. Todėl nusprendžiau įdiegti kelias papildomas programas.

Go3 – įsidiegė, bet normaliai neveikė. Su navigacija joje visiškai prapuoliau, nes normaliai neveikė nei naudojant “strėlytes” nei pelės emuliavimą. Spaudai, spaudai, o rezultato normalaus kaip nėra, taip nėra. Šiaip ne taip paleidau serialą, bet nepatogumas dieviškas. Pradėjus žiūrėti serialą pasirodė, kad kažkodėl kalba buvo parinkta latvių, o norint pakeisti teko įjungti pelės emuliavimą, žaisti kol pavyko. Na nepatogu, deja…

GO3 platforma. Serialas “Mano meilės karantinas”. Valdymas tikrai nepasirodė patogiu.

Jellyfin – kita programa, klientas. Namie yra Jellyfin serveriukas, tai pabandžiau prisijungti prie jo. Automatiškai nerado, bet suvedus duomenis rankiniu būdu nušvito. Jellyfin apsas valdymo kaip su įprastu distanciniu visai nepripažino, todėl teko emuliuoti pelę. Visą turinį atvaizdavo, bet niekaip nesugebėjo pagroti. Paspaudus ant filmo atrodydavo kad jau paleis, bet taip ir likdavo tamsus ekranas. Stipriai nesigilinau, gal ir pas mane bėdos bet…

Žodžiu ties čia pažintis/vargai su Android sistema baigėsi. Dar kartą įsitikinau, kad tai šiek tiek ne man. Bent jau toks pateikimas kaip dabar yra tikrai netenkina. Ateity, jei atrasiu laisvesnio laiko, pabandysiu įrašyti ATV, apie tai kažkiek informacijos radau Freaktab forume. Internete rašo, kad ATV labiau pritaikytas valdyti su distanciniu pultu, bus matyti.

CoreELEC reikalai

Gerai, knieti pasižiūrėti kaip ant šitos dėžutės atrodo CoreELEC, kuris turi palaikymą S905X3 procesoriams. Parsisiunčiu įdiegimo failus, įrašau į µSD kortelę, tam naudoju Etcher įrankį ir, galop, įdedu į X96 Air. Neilgai trukus pakyla CoreELEC sistema. Dar reikia dėžutę “atvesti į protą”, kad veiktų distancinis bei įjungimas. Smulkiai neaprašinėsiu, jei kas tai darysite informaciją rasite čia. Pastebėčiau tik tiek, kad kažkiek distancinis su CoreELEC bukokas, kartais reikia kelis kart paspausti, kad įvykdytų komandą, bet tai mažiau erzina nei blaškymasis Android sistemoje.

Dabartiniu atveju CoreELEC startuoja iš SD kotelės, ištraukus – leidžiasi gimtasis Android 9. Visa kita standartiškai pažįstama, kaip ir visose HTPC sistemose. Kas bandysite ir norėsite nusistatyti KODI pagal save, rekomenduoju paskaityti šias temas: KODI nustatymai. I dalis ir KODI nustatymai. II dalis.

Čia gerai veikia ir minėtas Jellyfin. Taip pat išbandžiau IPTV, kanalus, subjektyvia nuomone, kiek lėčiau atidarinėja. Tačiau jei lyginant su beveik tokį patį Soc turinčiu Khadas VIM3L, kurio apžvalgą rasite Khadas VIM3L HTPC grotuvas. Apžvalga., tai X96 Air, nors ir turėdamas dvigubai daugiau RAM, yra šiek tiek lėtesnių apsukų. Tai tiesiog jaučiasi ilgiau pamaigius dėžutę. Tiesa, veikia ir Bluetooth.

Na ir pabaigai

O pabaigai trumpi testukai:

X96 Air

  • Android startas 39 sek.
  • CoreELEC startas 31 sek.
  • CoreELEC iš sleep mode 8,4 sek.
  • Temp. korpuso apačia 50ºC
  • Temp. korpuso viršus 45ºC

Khadas VIM3L

  • Android startas NĖRA
  • CoreELEC startas 29 sek.
  • CoreELEC iš sleep mode 8,4 sek.
  • Temp. korpuso apačia 46ºC
  • Temp. korpuso viršus 48ºC

Iš čia galima matyti, kad Khadas šiek tiek greičiau startuoja “nuo nulio” na ir kiek mažiau kaista. Visa kita identiškai neskaitant, kad X96 Air šiek tiek nusileidžia guvumu. Bet įvertinus faktą, kad pigesnis daugiau nei dvigubai už Khadas, X96 Air tampa puikiu TVBOX’u, ypač su CoreELEC sistema. Žodžiu tiks tiek Android sistemų gerbėjams, tiek mėgstantiems pasikrapštyti ir sistemą susikurti pagal save.

Parašykite komentarą