HiMedia Q10 Pro. Būti ar ne būti?

Ne taip seniai į rankas papuolė išmanusis (Smart) media grotuvas su kietuoju disku viduje HiMedia Q10 Pro. Žmogus davęs šį įrenginį prašė, kad atvesčiau šį grotuvą į protą ir padaryčiau patogesniu naudoti. Ne gana to, kaip paaiškėjo, jame įdiegtas ir grotuvas Kodi. Bet ne viskas buvo taip gražu, kaip norėjosi.

Kaip ir su visa įranga, taip ir su šita, reikia išsiaiškinti kas tai ir su kuo jį “valgyti”. Pagooglinus netruko atvesti į hdmedia.lt tinklapį. Ten pat randu vaizdų aprašymą, sužinau, kad procesorius HiSilicon Hi3798C V200 ir, kaip paaiškėja dar kiek paieškojus info, nėra kažkoks didelis stebuklas ir nelabai kuo skiriasi nuo pigesnio Amlogic S912 procesoriaus. Nediduką palyginimą galima peržvelgti čia.

Apskritai paskaitinėjęs info susidariau įspūdį, kad gal visai neblogas prietaisas man į rankas pakliuvo. Taip pat akis užkliuvo už šitos citatos:

Ištrauka iš hdmedia.lt

Taip pat šis prietaisas išnaudoja visus KODI media centro privalumus. Tai puikus pasirinkimas tiems, kas šiuo metu nori mėgautis 4K raiškos vaizdais su aukščiausios kokybės KODI media centru, galinčiu pasiūlyti pačius naujausius 2019 metų technologinius sprendimus 4K raiškos vaizdo pasaulyje.
HiMedia Q10 Pro 4K grotuvas

Kadangi esu Kodi fanas, tai džiugiai patryniau delnais, – bus viskas paprasta ir žmogui galėsiu atiduoti puikiai sukonfigūruotą grotuvą. Šiaip, pažiūrėjus į grotuvo kainą, nori nenori turi priimti faktą, kad už tokią sumą blogų daiktų gyvenime neturėtų būti…

Taigi, nekantraudamas ištraukiu visą gėrį iš dėžutės. Pats įrenginys iš pažiūros sudaro solidų įspūdį. Metalinis korpusas, laikrodis priekinėje panelėje, yra daug jungčių, tiek USB 2.0, tiek ir mėlyna USB 3.0. Gale prisisuka Wi-Fi antena. Gabaritai nemaži, bet reikia nepamiršti, kad į vidų galima įdėti standartinį 3.5″ HDD. Beje, čiupinėtas modelis buvo su 6TB disku.

Pajungiu prie televizoriaus. Užsikrauna kaip ir daugelis Android dėžučių gana lėtai. Ekrane pasitinka niekuo neypatingas, dažnai pigiose Android dėžutėse sutinkamas pagrindinis ekranas.

Pagrindinis ekranas

Kaip matome nieko įmantraus, standartinė Android aplinka. Daug negalvodamas paleidžiu Kodi. Pasileidžia ir tuo pačiu distancinis pultas netenka dalies savo funkcionalumo. Tarkime iškviesti kontekstinį Kodi meniu man nepavyko nei su vienu mygtuku. Dar įdomiau pasidarė paleidus testinį video gulėjusį kietajame diske.

Paleidžiu video iš Kodi aplinkos, bet kažkokia negera nuojauta, kad čia kažkas ne taip. Vaizdą tai rodo, kokybė tikrai gera, bet paspaudus OK mygtuką tik opa, ir išaiškėja, kad failo grojimu užsiima jau ne pats Kodi, o vidinis Android grotuvas. Iš tikro tokios hibridizacijos mane biesina. Pasipiktinimą kelia tai, kad neina valdyti taip, kaip esu pripratęs. Nuryju karčią piliulę suprasdamas, kad nieko čia nekeisiu, tereikia padaryti taip, kad žmogus galėtų tiesiogiai iš internetinių resursų žiūrėti medžiagą.

Į Kodi sudiegiu tokius priedus kaip Elementum, Kinotrend, Filmux. Bandau leisti. Filmux yra garsas, nėra vaizdo, todėl net nedvejodamas pašalinu. Paleidžiu Elementum. Valio, filmas važiuoja bet… Matosi pastebimas trūkinėjimas. Beje, leidžiu per Wi-Fi, 5Ghz dažnis. Mano turimas Beelink GT1 Ultimate su CoreELEC sistema susitvarko kaip niekur nieko, o čia akivaizdžios bėdos. Tiesa, bėdos ne vien dėl Wi-Fi, bet ir dėl to, kad Kodi neturi teisių keisti skleistinės dažnio (Frame Rate).

Dar vienas nustebimas vėl paspaudus OK mygtuką. Dabar matoma, kad Online filmas leidžiamas grynai per Kodi, bet pastarasis visai neturi jokio valdymo. Tiesiog atsidaro tuščia valdymo juosta, matosi tik progreso linija. Negerai, oi kaip negerai! Taip pat atkreipiau dėmesį, kad tokioje konfigūracijoje Kodi tesugeba išvesti AC-3 ir AC-3 E garsą. DTS ir kiti galimi tik per gimtąjį Android grotuvą, kuris, priminsiu, groja tik iš vidinio disko.

Uždaręs Kodi pabandau, kaip veikia YouTube apsas, kurio ikona puikuojasi pagrindiniame ekrane. Deja, YouTube nepasileido. Android versija 7.0. Pabandau sudiegti Jellyfin klientą ir sujungti su namų serveriu. Deja, ant kiek tapo programa nevaldoma, ant tiek prastai atkūrė video. Su dideliais vėlavimais ir vaizdo trūkinėjimais. Gūžtelėjęs pečiais sudėjau viską atgal į dėžutę.

Šiaip panaršius internete radau, kad yra sėkmingai šiam grotuvui kuriami custom firmware, kuris nesunkiai perrašo ir atnaujina grotuvo funkcionalą, bet užklausus žmogaus jis atnaujinti nepanoro. Pasakė, kad greičiausiai norės įsigyti kažką pilnai veikiančio kaip pas mane, su CoreELEC ar kitu *ELEC kur viskas vienoje vietoje ir puikiai veikia.

Apibendrinus, tai greičiausiai atnaujinus firmware viskas daug maž stotųsi į savo vietas. Jei ne, tai iš principo Kodi reikėtų pašalinti, vis vien nelabai jis funkcionalus. Nebent jis čia tik dėl savo vardo ir grafinės aplinkos (bibliotekų tvarkymo) įdėtas.

Tai tokia štai ta istorija apie media grotuvą HiMedia Q10 Pro.

Parašykite komentarą