Mikro kompiuteriai ir jų pritaikymas

Ko gero būtų sunku sutikti žmogų, kuris nieko nebūtų girdėjęs apie mikro kompiuterius, apie “avietę” aka Raspberry Pi ir jų panaudojimą. Ir jei Jūs dar nieko apie tai negirdėjote, tai šis straipsniukas kaip tik Jums.

Raspberry Pi mikro kompiuteris, dar vadinamas vienos plokštės kompiuteriu (angl. Single board computer, sutrumpinus SBC) dienos šviesą išvydo 2012 metų vasario 24 dieną. Tai buvo pirmas žingsnis kompiuterių pasaulyje, kai kažkas labai mažo, nelabai galingo susilaukė tokio didelio susidomėjimo. Viso pasaulio programišiai gana šiltai sutiko šią mielai mažą “avietę”, kurios dydis kaip kreditinė kortelė, pradėjo kurti įvairiausius projektus. Netruko pasirodyti, kad ant pastarojo SBC puikiai sukasi *ELEC sistemos su KODI priešakyje, bet apie tai bus kituose įrašuose.

Raspberry Pi
Raspberry Pi mikro kompiuteris.

Na, bet grįžkime prie pačios “avietės”. Kaip jau minėjau, pats kompiuteriukas tikrai nedidelis, be korpuso nesunkiai tilptų į kišenę. Pati pirma “avietė” tikrai nepasižymėjo greičiu, tad “lagas” buvo garantuotas. Kalbant apie pirmosios Raspberry Pi parametrus, tai jie buvo tokie:

  • CPU ARM1176JZF-S;
  • CPU greitis vieno branduolio 700MHz;
  • RAM 512 MB (pačioje pirmoje laidoje buvo 256 MB);
  • GPU Broadcom Videocore IV;
  • Talpykla SDHC lizdas (MicroSDHC Model A+ ir B+);
  • USB portai 2;
  • Wi-Fi nėra;

Na tai va, pažiūrėjus į specifikaciją jau norisi nubraukti ašarą, nekalbant apie kažkokią tai mintį apie menkiausią našumą. Ir vis tik sudiegus LibreELEC filmą per jį pažiūrėti ėjo 😀

Po dviejų metų “avietė” išgyveno “upgrade” ir reikalai pasisuko kur kas geresne linkme. O tuo pačiu kitos kompanijos, pamačiusios neįtikėtiną Raspberry Pi sėkmę, pradėjo tiesiogine to žodžio prasme kepti savo SBC versijas, kurios neretai buvo kur kas geresnės alternatyvos legendinei “avietei”. Supratęs, kad šie mikro kompiuteriai turi neblogo parako, įsigijau ne vieną skirtingą SBC ir radau jiems pritaikymą. Šiuo metu ant mikro kompiuterių sukasi Pi-Hole, TVHeadend, Openmediavault ir kiti geri dalykai. Laukite tęsinių, būtinai aprašysiu.

Parašykite komentarą