Kodėl KODI nenoriai dirba Android įrenginiuose?

Tas KODI visiškas mėšlas! Aš tiek laiko praleidau vargdamas kol viską suderinau, o jis, bjaurybė, mano TVBOX’e normaliai neveikia. Ar gali taip būti? Padėkite!!!

Tikrai ne vieną kartą teko išgirsti panašius nusiskundimus iš vartotojų, kurie KODI įdiegė į savo ką tik įsigytus TV box’us. Todėl nusprendžiau atidžiau panagrinėti, kodėl šis puikus media grotuvas tai nenoriai dirba Android sistemose. Aprašysiu dažniausiai pasitaikančias problemas ir kodėl geriau naudoti specialiai sukurtą Linux sistemą.

Kodi Androide? Ne visada pasitvirtina.

Populiarumas gali kenkti

Dėl savo populiarumo KODI galima sutikti labai didelėje įvairovėje įrenginių. Faktiškai jį diegia visur, kur tik galima sudiegti, tačiau, deja, ne visur ši nuostabi programa gerai dirba. KODI suprojektuotas taip, kad kuo labiau išnaudotų procesorių ir visą likusią įrenginio geležį, bet tam turi prieiti prie visų sistemos resursų. Deja nemaža dalis sistemų, dėl savo uždaro kodo, nenori „įsileisti“ KODI į savo tarpą. Savo ruožtu KODI, dėl savo architektūros, taip pat nedirba su visais įrenginiais ar nepalaiko tam tikros procesorių grupės. Vieni iš jų Allwinner. Todėl įrenginių su šiais procesoriais reikėtų vengti.

Modifikuotos KODI versijos

Ne retai nutinka ir taip, kad grotuvo gamintojai į savo kūrinius įdeda modifikuotą KODI versiją, kuri būna pritaikyta įrangai, tačiau vėliau užmeta palaikymą ir išėjus naujai KODI versijai pastaroji arba ne atsinaujina, arba atsinaujina, bet jau būna ne adaptuota prie geležies. Ir tuomet paaiškėja, kad KODI normaliai neveikia. Labai dažnai taip nutinka su kiniškais Android TVBOX’ais.

Bėdos su Android ir geležimi

Dar reikia pastebėti, kad pigūs TVBOX, kuriuose yra viso labo 1GB operatyviosios atminties vargu ar korektiškai veiks tandeme Android + KODI. Nes Android nemažai pasiima atminties, dar pasikrauna KODI, o galop paaiškėja, kad RAM’o jau trūkumas. Todėl jei norima turėti Android ir jame leisti KODI, be 2GB RAM net neprasidėkite. Tai negalioja jei KODI leidžiamas iš µSD, tarkime CoreELEC.

Trūkinėjantis vaizdas

Dažniausiai kas nutinka, tai leidžiant filmus per KODI, pastarieji pastebimai trūkinėja. Ypač tai gerai pastebima jei vaizdas slenka į šonus. Viso to priežastys gali būti bent dvi. Tai arba nėra palaikomas aparatinis spartinimas, arba neveikia skleistinės dažnio automatinis keitimas pagal šaltinį (AFR). Arbu abu variantai iš karto. Dar gali būti per lėtas eMMC ar SD, bet čia jau atskira istorija. Dažniausiai problemos dėl pirmų dviejų. Ir, deja, abu nelabai gydomi Android sistemose, nes pastaroji OS nelabai nori prisileisti prie sisteminių pakeitimų. Puikus pavyzdys HiMedia Q10 Pro media grotuvas apie kurį rašiau HiMedia Q10 Pro. Būti ar ne būti?

Techniniai aspektai

Na ir pabaigai paaiškinsiu techninius aspektus, dėl kurių ir atsiranda minėti trūkinėjimai. Jei procesorius nepalaikomas ar KODI „nesusikalba“ su operacine sistema, tai vaizdo iškodavimas vyks programiškai (Software Mode) ir tuomet bus apkrautas centrinis procesorius, labiau kais ir prasidės trūkinėjimas. Dėl šios bėdos būna retesnės bėdos, nes šiuolaikiniai TVBOX procesoriai pakankamai galingi.

Kita problema kur kas opesnė ir subtilesnė. Yra toks dalykas kaip FR (frame rate) o lietuviškai skleistinės dažnis. Yra toks dalykas kaip AFR (auto frame rate), o lietuviškai automatinis skleistinės keitimas. Taigi, jei neveikia AFR, su vaizdu bus bėdos. O KODI labai dažnai Android sistemoje neturi teisių pakeisti skleistinės dažnį. Imkime pavyzdį: esame nustatę skleistinės dažnį 50 Hz, o filmas turi 24 fps. Jei viskas veikia teisingai, tai KODI į televizorių paduoda vaizdą su 24 fps. Tokiu atveju rodomas vaizdas bus sklandus. Čia suveikia AFR. Jei KODI neturi teisių į AFR, tai filmą su 24 fps vis vien siųs kaip 50 fps ir vaizdas tiesiog nebus tolygus, trūkinės, ypač ant greitų scenų ar kamerai slenkant į šonus.

Sprendimo būdas

Kadangi asmeniškai aš nelabai draugauju su Android, tai kaip sprendžiamos problemos šioje sistemoje tiesiog nežinau. Tiesiog neradau tinkamo sprendimo ir tiek. Na, o kitas būdas, kuris gelbsti – įdiegti kažką iš *ELEC sistemų. Čia, žinoma, reikia, kad būtų tinkamas procesorius ir kita geležis, bet dažniausiai TVBOX su Amlogic centriniais procesoriais yra tinkami *ELEC sistemoms.

Parašykite komentarą