SAT/IPTV imtuvas palikęs slogų įspūdį

Gavau aš čia į rankas pačiupinėti tokį hibridinį irenginį Denys H265 EU, kuris pristatomas kaip SAT/IPTV, o gal IPTV/SAT, imtuvas su media (kino portalu) galimybėmis.

Seniai aš rankose nečiupinėjau panašaus pobūdžio dalykų, nes daugelį metų naudojuosi Kodi sistema, kuri atstoja ir IPTV grotuvą, ir visa namų media patogiai pateikiama vienoje vietoje. Apie tai rašiau HTPC – nepelnytai neįvertintas namų įrenginys? todėl čia labai nesiplėsiu.

Taigi jūsų dėmesiui Denys H265 EU SAT/IPTV imtuvas. Gavau aš jį pažaidimui, patestavimui, todėl panūdau išsiaiškinti ar jis tikrai toks geras, kaip deklaruoja gamintojas ir vietiniai pardavėjai. Keletą dienų intensyviai testavau šio imtuvo galimybes fokusuodamasis į rodomo vaizdo kokybę ir funkcionalumą. Užbėgdamas už akių galiu pasakyti, kad tiuneris paliko tikrai ne pačius geriausius įspūdžius. Taigi važiuojame!

Iš karto sutarkime, čia nebus aprašymo, kaip jis veikia su palydovine televizija, nes jau seniai nieko nežiūriu nuo “lėkštės”, todėl neturiu galimybės pajungti. Iš kitos pusės, man šį tiunerį pristatė kaip IPTV grotuvą akcentuojant tai, jog Denys H265 EU puikus Online kino teatras, o tas SAT toks kaip tarp kita ko. Supraskit, daug kino portalų ir filmų bei serialų vienoje vietoje.

Denys H265 EU SAT/IPTV imtuvas. Nuotrauka iš oficialaus puslapio.

Taigi pradžioje išsiaiškinkime kokias išskirtines savybes akcentuoja gamintojas:

  • H.265 / MPEG4 — HD / SD, DVB-S2 Multistream Tuner
  • Multistream Root, Gold, (PLP, PLS) T2MI support without parameter input
  • Hardware BlindScan (Low-search) support with low symbol rates (Low Symbol Rate Support)
  • IPTV in memory and external weblinks
  • OTT
  • Stalker portals support
  • Xtream IPTV
  • CE sertificates
  • .m3u, YouTube, ***Tube
  • 2 x USB 2.0 ports
  • 4-digit 7-segment display
  • E2 (Enigma2) Settings Support
  • Channels picons support
  • EPG in IPTV (related with channel name)

Ir kokios imtuvo harakteristikos:

  • Linux OS operating system
  • WebIF & FTP access
  • Conax card reader with full OSCAM
  • Recording & TimeShift (* optional)
  • Network 10 / 100Mbit LAN
  • WiFi (WiFi) + 3GB Model Support via USB ports
  • DLNA Player Support
  • Unicable & FastScan support
  • DiSEqC 1.0, 1.1, 1.2 and USALS support
  • EPG — Electronic Program Guide
  • High resolution OSD UI user interface
  • 4x programmable buttons on the remote control
  • Subtitles & Teletext (Teletext) Support
  • 0.5W standby
  • Dimensions (LxDxH) 120mm x 80mm x 25mm

Dėl įdomumo toks nedidukas palyginimas tarp Denys H265 EU ir Mecool M8S Plus kuriame yra DVB-T2 tiuneris. Gal čia ir nesulyginami dalykai, bet tebūnie. Mano blogas, mano taisyklės 😀

Dviejų tiunerių sulyginimas.

Pradedam testavimą

Pirmą dieną pasijungiau prie namų kino projektoriaus Epson EH-TW 5300, per kurį praktiškai 99% viso kontento ir žiūriu. Pirmiausia atkreipiau dėmesį, kad imtuvas pakankamai ilgai startuoja (kraunasi). Pamatavus laiką gavosi, kad užsikrauti imtuvui reikia net 65 sekundžių! Tiesa, tai pagydoma nustatymuose pakeitus budėjimo režimo režimą iš Real į Fast. Po pakeitimo imtuvas iš budėjimo režimo startuoja per 2 sekundes, tačiau “šaltas startas” (tarkime po elektros dingimo) lieka toks pats, 65 sekundės. Palyginimui Mecool M8S Plus su CoreELEC operacine sistema ir KODI prireikia viso labo 25 – 26 sekundžių.

Imtuvui užsikrovus iš karto į akis krito tai, kad vaizdas ekrane tamsokas. Pirma mintis – kaltas tamsus interfeisas, bet vėliau paaiškėjo, kad visumoje imtuvas taip formuoja video signalą. Žinoma tai pataisoma derinant televizoriaus ar projektoriaus nustatymus, bet galutiniame variante vaizdas vis vien akiai nelipo, tapo kažkoks blyškus. Gerai, lai būna tai subjektyvi nuomonė, nes tai labai individualu.

Taigi, kadangi aš netestavau palydovinės televizijos, netestavau IPTV, tai su susikoncentravau į multimedia dalį, tokią kaip Online kino portalai, DLNA palaikymas, failų perdavimas per SAMBA protokolą.

DLNA

Pirmiausia ėmiausi DLNA, nes tai, ko gero, turėtų būti pats lengviausias variantas prijungti namų mediją (filmai, muzika, nuotraukos) ir turi veikti “out of the box” be jokių įmantrių machinacijų. Deja, su tuo “out of the box” aš greitai patyriau fiasko, nes tiuneris tinkle DLNA serverio nematė. OK, čia ne bėda, gal visas veikimas kiek kitaip realizuotas ir reikia tiuneriui pastreaminti iš šaltinio? Čia pasitelkiu mediaserverį Jellyfin, kuris puikiai sugeba perduoti DLNA srautą į klientus. Net į senuką Panasonic plazminį televizorių be problemų pasrautino! Tačiau su Denys buvo kiek kitaip. Taip, Jellyfin jį matė, sugebėjo prisijungti, bet pasiuntus vaizdą į tiunerį įsiviešpatavo tamsa. Taip, tiuneris sugebėjo susijungti su DLNA serveriu, bet atkurti vaizdinės medžiagos ne. Nesuveikė nei su AVC, nei su HEVC video failais. Bet su muzika suveikė, ačiū bent už tai!

SAMBA

Toliau sekė SAMBA testavimas. Šioje vietoje tereikėjo į tiunerį suvesti NAS IP adresą ir viešinamus aplankus be problemų pamatė. O štai atkurti iš jų nesugebėjo. Vaizdas ekrane taip ir nenušvito. Taip, kad nebėra ką ties čia daugiau ir rašyti. Nusivylimas ir tiek.

FTP

Dar šitame stebukle yra FTP. Taip, taip, FTP Karlai! Už lango XXI amžius, o mes vis dar kalbame apie FTP. Kiek dažnai šiais laikais šiuo protokolu naudojamasi? O ir, beje, nelabai supratau, kaip būtent tai realizuota šitame imtuve. Ar tai prisijungimui prie imtuvo, kad įkelti į jį duomenis, ar nutolusio aplanko pasiekimui namų tinkle? Bet kokiu atveju aiškintis nelabai norėjau, pasirodė šis reikalas labai jau atgyvenusiu.

KINO PORTALAI

OK. Tai priėjome prie tų vadinamų kino portalų. Apie resursų legalumą ir tai, kad viskas rusiškai (na lyg ir vokiškai yra) aš čia jau patylėsiu, visi suprantam kas ten ir kaip, bet apie rodomą vaizdo kokybę būtų sarmata nutylėti. Aišku, tikėtis geros kokybės būtų naivu, bet kad čia jau visai vienas didelis juodulys. Nesvarbu, ar kadre naktis, ar diena, bet visumoje jausmas toks, kad žiūri per specialiai temdintą vaizdą. Murziną, tamsų vaizdą. Tamsu, tamsu ir dar kartą tamsu! Taigi supraskite, kokybe čia nekvepia ir gerbiantys savo akis tokius žiūrėjimo įpročius turėtų apeiti lanku. Ir apskritai, visas įrenginio išduodamas vaizdas yra tamsokas ir “muilinas”. Bet čia nepamirštame, testuojama vis dar ant projektoriaus 300×150 cm ekrano!

Kino portalo meniu. Paimta iš oficialaus puslapio.

MEDIJA FAILŲ FORMATAI IR KODEKAI

Gerai, nepaėjo su DLNA, SAMBA, ne kas ir su Online kino portalais. Tai belieka patestuoti kokius video, audio ir paveikslėlių formatus sugeba atkurti šis imtuvas. Internete galima rasti specialių testinių failų tokiems reikalams, kaip pvz. šiame tinklapyje, tad aš jais ir naudojausi.

Palyginimui Denys H265 EU su Mecool M8S Plus kurį valdo CoreELEC sistema, kad būtų įdomu. Žemiau pateiksiu išsamią ataskaitą, o apibendrinus toks pastebėjimas, – imtuvas sunkiau susitvarko su aukštais bitreitais.

Denys H265 EU ir Mecool M8S Plus sulyginimas

Tarkime H.264 iki 20 mbps, H.265 iki 5 mbps. HEVC 10-bit visai nepalaiko. Taigi būtų įdomu pamatyti realiai kaip jis veikia su palydovinės televizijos srautais.

Švytuoklės testas.

Video, kuriame sukasi žemės rutulys, prie Full HD pastebimai trukčioja. Nors ten lyg ir to bitreito aukšto nėra. Net .avi (na taip, niekas nežiūri .avi Full HD raiška, bet toks testinis failas) konteineryje tai buvo pastebima. Tas pats su .mov, .mp4 konteineriais… O taip neturėtų būti.

Apskritai, man nepatiko pats vaizdas, jo atkūrimas ekrane. Toks jausmas, kad imtuvas dirba ant galimybių ribos, naudodamas paskutinius resursus. Vaizdas toks “murzinas”, nėra to glotnaus ir sklandau atvaizdavimo efekto. Tarkime bėgančios eilutės testas sukelia akims diskomfortą. Švytuoklės teste puikiai matosi vėlavimas, vaizdo artefaktai.

Dar Denys H265 EU buvo prijungtas prie 42″ Panasonis Viera G20 plazminio televizoriaus, ir ne itin gero, labai vidutiniškos klasės 32″ Sharp LCD televizoriaus, kurio tikslaus modelio nebeprisimenu. Sakyčiau kažkiek geriau tiuneris pasirodė ant plazminio televizoriaus, bendras vaizdas žymiai geresnis, bet tamsumas niekur nedingo, pasakyčiau, kad ekranas tapo dar juodesnis. Tačiau pajungus CoreELEC viskas visai gražu. Tebūnie tai pripratimo reikalas, neteiskite.

Taip pat nepavyko paleisti turimo USB Wi-Fi adapterio EDUP EP-N8508GS kuris veikia visose Linux sistemose be jokių papildomų tvarkyklių, kaip sakoma “Out of the Box”. Jo imtuvas paprasčiausiai nematė. Matomai gamintojas apsidraudė, kad tik jų palaikomus ir parduodamus Wi-Fi modulius palaikytų.

Išvada

Aš nesu profesionalas, todėl mano įžvalgas nereikėtų priimti kaip kažkokį tai etaloną ir jomis besąlygiškai remtis. Mano kuklia nuomone, šis įrenginys turi turėti vietą po saule, tik prašyte prašosi jo softą sutvarkyti iki tinkamo lygio, jei yra galimybės, padaryti padoresnį vaizdą. Taip pat mano nuomone, jis skirtas nereikliems vartotojams, kuriems nelabai svarbu kokybė ir tai ką mato jų akys. Įjungiai ir žiūri. Na, o žinant mano filosofinį požiūrį kaip turėtų atrodyti medija ir jos pateikimas ekrane, parašyti adekvatų verdiktą, – misija neįmanoma.

Jei manęs paklaustų ar pirkčiau tokį įrenginį aš atsakysiu taip: jei anksčiau niekada nebūčiau susidūręs su kitomis sistemomis, jų informacijos pateikimu ir funkcionalumu, tai taip, aš tokį įrenginį priimčiau kaip naujovę, gal būt su WOW efektu. Tačiau dabar tikrai ne. Vietoje to, aš įsigyčiau gerą TVBOX su DVB-T2/DVB-S2 tiuneriu, sudiegčiau kažką iš *ELEC šeimos ir džiaugčiausi gyvenimu. Ir tai kainuotų iki 100€. O jei nereikia DVB funkcijos, tai galima apsieiti per pus pigiau! Ir viskas veiks! Nereikia galvoti ką ir kaip paleisti, tiesiog jungi į vietinį tinklą ir suderini pagal savo poreikius.

Apskritai esu nuomonės, kad jau laikas išeiti iš tų, kirviu padarytų grafinių meniu, kurie apibudinami kaip labai inovatyvūs bei patogūs paprastam vartotojui ir pradėti naudotis šiuolaikiškais bei tikrai moderniais dalykais.

Parašykite komentarą